עיריית חיפה

 

            www.b144.co.il

 

yona yagav "הצבנו את חיפה כעיר המובילה בארץ בתחום החינוך. לצד מדיניות של אי הנשרה יזמנו שורה של תכניות  מצוינות שנועדו לאפשר לכל ילד לממש את הפוטנציאל הגלום בו. 

לצערנו, שיעור הבנות המשתתפות בלימודים אלה בכל הארץ והעולם נמוך  יחסית ללא כל סיבה אמיתית ועל כן החלטנו להפעיל את התכנית  שתורחב בהדרגה לבתי ספר נוספים".

  ראש העיר יונה יהב.  

אוקטובר 2015 כנס “מובילות לטכניון”. אולם צ'רצ'יל בטכניון.  

  

"....... הנחנו את אגף החינוך לאתר כבר במחצית הראשונה של כיתות ז' תלמידים בעלי פוטנציאל ללימודי מדעים ומתמטיקה ברמה גבוהה, וללוות אותם באופן אישי עד הגעתם להישגים הגבוהים הבאים לידי ביטוי בבחינות הבגרות במדעים ובמתמטיקה. .... החלטנו להפעיל את התכנית על מנת להבטיח כי מספר רב ככל הניתן של בנות ישתלבו בלימודים מוגברים של לימודים מדעיים ברמה הגבוהה ביותר ."

  סגנית ומ"מ ראש העיר הגב' חדווה אלמוג
נובמבר  2013 
כנס “מובילות לטכניון”. אולם צ'רצ'יל בטכניון.  

 

עירית חיפה מעמידה לרשות התכנית " מובילות לטכניון למדע ולתעשייה",  את היחידה למצוינות של המחלקה להעצמה חינוכית באגף החינוך, כולל צוותי המנהלים והעובדים. 

התכנית מופעלת ע"י העיריה באמצעות היחידה למצוינות  ופועלת בבתי הספר התיכוניים העירוניים בחיפה, כאשר בכל בית ספר ממונה רכז/ת  לתכנית, המפעיל/ה את התכנית  בהדרכתה ובפיקוחה של  רכזת התכנית ביחידה למצוינות.  רכזת התכנית בעיריה, בשתוף עם חברי אגודת הידידים של התכנית, מקשרים בין רכזי בתי הספר ובין המוסדות והמפעלים השונים המארחים את התלמידות במסגרת התכנית. מנהלי בתי הספר, כולל מנהלי חטיבות הביניים והחטיבות העליונות, מעורבים בכל מה שקורה בתכנית.
היחידה למצוינות מארגנת כנסים  שנתיים בטכניון, וארועים מיוחדים נוספים כמו ארועי סוף שנה, ימי עיון והעשרה לתלמידות ולרכזי התכנית.

 

 

flayer

 

 

tehnionmovilot28.11.2018

כנס תיקשוב בטכניון לכל תלמידי כיתות י"א - י"ב.  

28 11 18

 

 

 

28 11 18

 

 

4.11.18  הקתדרה בסימן נשים פורצות דרך 2018

ימי א' בשעה 13.00

מרצות: 

צמרת פירסט

יום א', 4.11.18  שעה 13.00.

צמרת פירסט, יזמת סדרתית, בעלת ניסיון של ניהול ופיתוח עסקי של למעלה מ20 שנה בישראל ובארה"ב. היא מייסדת של סירק מדטק, שעומד מאחורי פיתוח של "פריפקס", מוצר חדשני ופורץ דרך למניעת איידס באפריקה. פריפקס הוכרז ע"י האו"ם כ"מהפכה במניעת ההידבקות ב HIV וכן זכה לתמיכתו הציבורית והאישית של ביל גייטס וקרן הפילנתרופיה שלו ולחמש כתבות בניו יורק טיימס במהלך שנתיים הראשונות להשקתו.

 להרשמה

 

 

 

 

keren eliazerקרן אלעזרי

יום א', 2.12.18 שעה 13.00

קרן אלעזרי, מומחית באבטחת סייבר , אנליסטית ומרצה מובילה . לקחה חלק בפרויקטים בעלי שם עולמי בתחום ההרצאות ולאחרונה הרצתה בTED WIRED ,DLD ו TEDex . קרן מצוטטת לעיתים קרובות בכתבי עט מהמובילים בעולם כהוגה ובעלת דעות נחשבות ומוערכות בתחום עיסוקה והתמחותה. קרן אלעזרי הינה מרצה דינאמית, המשלבת בהרצאתה את הנסיון ארוך השנים בתעשיית הסייבר דרך עבודה עם הארגונים המובילים תעשייה זו ,יחד עם יכולת במה ורהיטות , העברת מסרים חדה וברורה והומור שנון במידה ראויה, שילוב של כל אלו העלה אותה בשנת 2014 לבימת ההרצאות המכובדת והמערכת בעולם – TED לצד ביל גייטס , אדווארד סנואדן וסגן ראש סוכנות הביטחון הלאומית של ארה'ב.

להרשמה

 

 

dlila hatuelדלילה חתואל

יום א', 30.12.18  שעה 13.00

דלילה חתואל , סייפת אולימפית, אלופת ישראל בסיוף, פורצת דרך בקידום נשים בספורט הישראלי.

לקום ולנצח! הוא סיפור מסע חיים מעשיר המעצים את היכולות הטמונות בכל אחד ואחת מהנוכחים בהערכה עצמית גבוהה לגבי עצמם, כוח מתפרץ להתמודד עם קשיים ולנצח!

להרשמה

 

 

 

edi ninio

עדי ניניו  (לכבוד שבוע החלל)

יום א', 3.2.19 שעה 13.00.

רב סרן (לשעבר) בחיל האויר: ראש מדור טכנולוגיות חלל ולווינות. דוקטורנטית במעבדה לחקר שביטים בחוג למדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל אביב.

בוגרת B.Sc., MSc החוג לגיאופיזיקה ומדעים פלנטאריים, אוניברסיטת תל אביב, בהצטיינות. לימודי פיזיקה, גיאופיזיקה מדעי החלל והאטמוספרה וטכנולוגיות חישה מרחוק. פרויקט גמר בנושא חקר מים על מאדים. מרצה מומחית בתחומי חלל, לוויינות, חישה מרחוק וחקר כדור הארץ מהחלל.

להרשמה

 

 

marsel mahlufפרופ' מרסל מחלוף  (לכבוד שבוע הבריאות)

יום א', 3.3.19  שעה 13.00.

פרופ’ מרסל מחלוף מדליקת משואה ביום עצמאות תשע"ח, גדלה והתחנכה באשדוד ומשמשת כיום בתפקיד דיקנית הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בטכניון.

על שמה רשומים פטנטים רבים, ובימים אלה היא עומדת בפני פריצת דרך משמעותית: עבודת מחקר מפרכת, שנמשכה שבע שנים, הובילה אותה לפטנט עולמי שייקח את עולם הרפואה צעד משמעותי קדימה במלחמה נגד מחלת הסרטן.

להרשמה

 

 

 

הפקה:

דליה גודמן                           ענת שייר

 מנהלת אשכול הפיס            מנהלת  היחידה למצויינות

רעות לאמנויות                     האגף להעצמה חינוכית וטיפול הפרט  

 

 

raut28.10.2018 שעה 18:00

קפה עם מובילות - מפגש אמהות ובנות בחט"ב רעות , יתקיים ערב פתיחה חגיגי  לאמהות ובנות, של המיזם "בנות  מובילות למדע ולתעשייה". בתכנית: הרצאה של ד"ר קרן אור חן בנושא "נשיות בת זמננו".משך ההרצאה שעה וחצי.

keren or hen.ד"ר קרן אור - חן.

מרצה באוניברסיטת חיפה בבית הספר לעבודה סוציאלית, החוג לפסיכולוגיה, החוג לתקשורת, החוג למשאבי טבע וסביבה.                                                                                ההרצאה תדון בין השאר על החיבור בין עצמה ורכות, בין חשיבה ורגישות ובין הזכות לעול בלהיות אשה. היא תציג תמונת מצב של הנשיות בזמננו, ואת החיבור בין קבלה עצמית להגשמה עצמית.יצוארו מצבי קבלת החלטות והתמודדות עם לחצים בחיי הנשים - בנות ואימהות כאחד, יוצגו פתרונות מעשיים לאיכות חיים טובה יותר.                                   

 הגב' דליה גודמן, מנהלת אשכול הפיס, רעות לאמנויות, תשמח לארח גם בנות ואמהות מבתי ספר נוספים בעיר. 

 

תגובות לארוע

" ערב פתיחה חגיגי לשנת הפעילות של מובילות למדע ותעשייה, התקיים היום (יום א, 28.10.18) באשכול.

המרצה דר' קרן אור חן שבתה את הקהל בהרצאתה על העצמה אישית של אמהות ובנותיהן והכרת תודה.

תודה לעידית גת, בת אל ורעית שהגיעו להרצאה עם התלמידות המובילות מבית ספרן."

דליה גודמן, מנהלת אשכול הפיס רעות לאמנויות

" ארוע מקסים ומעצים. הגיעו כ-180 בנות ואמהות. כל הכבוד. "

עידית גת, רכזת תכנית מובילות למדע ולתעשיה, עירית חיפה.

 


"היה מקסים! תודה לדליה על היוזמה והארוח המפנק"

בת אל ברזילי, רכזת התכנית, חטיבת ביניים, עירוני א.

"גם הבנות של בית הספר הפתוח ואמהותיהן היו. אמרו שהיה מענין מאוד."

פנינה ורשבסקי, רכזת התכנית בבית הספר הפתוח.

 

 

 

logo iria17.10.2018  כנס פתיחת שנת הלימודים תשע"ט של תכניות היחידה למצויינות. 

17 10 18

 

 

 

tihon hugim 12.03.2018 שבוע החינוך בחיפה

"שבוע החינוך בחיפה"  התקיים   במרכז הטכנולוגי, שיעור טכנולוגי של תלמידות "מובילות לטכניון למדע ולתעשייה" מבית ספר חוגים. השיעור כולל מפגש  עם השר בנט וראש העיר יונה יהב.

גלו עוד... 

 צילומים: חיפה חיפה

 

logo iriairony alefirony gimalrauttihon hugim02.11.2018

יתקיים בטכניון ארוע לנשות TECH WEMAN המיועד לבנות כיתות  י"ב, אשר לומדות 5 יחידות מתמטיקה. מבתי הספר חוגים, עירוני ג, רעות ועירוני א.
מטרת הארוע לעודד תלמידות מצטיינות להמשיך ללימודים אקדמיים במדע ובהנדסה. המפגש כולל ביקור במעבדות הטכניון ומפגש עם סטודנטיות.

 

kenes18.02.2018

  14-15, 18, 21.02.2018 הכנס המדעי השנתי תשע"ח לתלמידי תיכון בחיפה

תלמידות "מובילות לטכניון למדע ולתעשייה"  מכל בתי הספר בחיפה של התכנית, משתתפות בכנס המדעי השנתי לתלמידי תיכון בחיפה"למה מה ? מדע !", המתקיים במשך ארבעה ימים.

 

 

kenes18.02.2018. 2

 

 

הנושאים בהם עוסק הכנס: יזמות, עתידנות, סייבר, בינה מלאכותית, טכנולוגיה וביג דאטה.

פרטי ההרצאות, המרצים והמפגשים: ראה  תכניה מצורפת.

הכנס ביוזמת מינהל החת"ר , האגף להעצמה חינוכית וטיפול בפרט של עירית חיפה, והטכניון, ובחסות משרד החינוך, פרויקט 2020יוזמה לאומית והמדעטק.

 

 

03.2018ibm

שבוע המהנדס בחברת IBM

  

14-15.02.2018tehnion

כנס מדעי בטכניון לכיתות י' - י"א  - י"ב

 

09.01.2018rambam

ארוע פתיחה לשיתוף פעולה עם בית חוילם רמב"ם בהשתתפות ראש העיר יונה יהב. הכנס ביוזמת מובילות לטכניון , עירית חיפה ופרופ' רפי ביאר, מנכ"ל הקריה הרפואית רמב"ם.

10.01.2018 , חיפה , כל מה שקורה בעיר.

300 תלמידות מבתי הספר התיכוניים בחיפה, המשתתפות בתכנית "מובילות לטכניון" התארחו היום בקריה הרפואית רמב"ם

kenes rambam10 1 18 1

יהב: "קידום תלמידות למקצועות מחקר ומדע הוא מהיעדים המרכזיים של העיר ועל כן יזמנו את התוכנית, אשר מורחבת בהדרגה לכל בתי הספר בעיר".

ראש העיר חיפה יונה יהב פתח [9.1.18] בבית החולים רמב"ם, סדרת מפגשים של תלמידות המשתתפות בתכנית "מובילות לטכניון", במסגרתן תפגשנה התלמידות במהלך השנה עם רופאים ועם אנשי מחקר בבית החולים רמב"ם. עוד השתתפו בפתיחת המפגש פרופ' סקורצקי, סגן בכיר של מנהל הקריה הרפואית רמב"ם, וד"ר אסיה לויטה, יו"ר אגודת מובילות לטכניון. התלמידות שמעו הרצאות מפי חוקרות בכירות, בהן ד"ר לובה פרי, שעסקה בהנדסת רקמת השריר, פרופ' צילה צוקרמן, על טכנולוגיות מצילות חיים בתחום השתלת מח עצם, מנהלת היחידה למחלות אוטואימוניות – פרופ' מרגלית לורבר, סיפרה על הדרכים בהן באות ארצות מפותחות לעזרת ארצות מתפתחות בכל הקשור למניעת התפשטות מחלת האיידס, ודורין ברבי, עוזרת מנכ"ל רמב"ם, שוחחה עם התלמידות על "איך הופכים רעיון למציאות".
כ – 600 תלמידות משתתפות השנה בתכנית "מובילות לטכניון" שנועד לחשוף את התלמידות למקצועות המדע, ההנדסה והטכנולוגיה, כפי שהם מיושמים בטכניון, במרכזים הרפואיים ובמפעלי ההיי-טק בעיר. באמצעות כך, מבקש "האגף להעצמה חינוכית" בעיריית חיפה לעודד תלמידות לבחור בלימודים מדעיים וטכנולוגיים. במסגרת הפרויקט, מתנסות תלמידות מכיתות ז' – י"ב בעבודות חקר במוסדות אקדמיים דוגמת הטכניון והמכון לחקר הימים והאגמים, משתתפות בתכניות שנבנו ע"י מהנדסות מחברות ההיי טק בהן "פיליפס", "אלביט", "אינטל", ו – "IBM" העולמית. מדובר בפרויקט ייחודי בהובלת היחידה למצוינות בעיריית חיפה בשיתוף עם הטכניון, התאחדות התעשיינים בישראל – מרחב צפון, רמב"ם, ואנשי עסקים ותעשיינים הרואים בתוכנית פרויקט בעל חשיבות לאומית.

kenes rambam10 1 18 2

kenes rambam10 1 18 3

09 01 18

 

 

9.01.2018 כנס רמב"ם , פתיחת הכנס


9.01.2018 כנס רמב"ם , איך הופכים רעיון למציאות - גב' דורין ברבי, עוזרת מנכ"ל, רמב"ם, מד - טק, הקריה הרפואית רמב"ם

9.01.2018 כנס רמב"ם , אתנחתא - הפעלת טאי צ'י, מר יוסי פישר, מדריך טאי צ'י וקונג פו מסורתי.

9.01.2018 כנס רמב"ם , השתלות מח עצם- טכנולוגיה מצילת חיים. פרופ' צילה צוקרמן, מנהלת יחידת השתלות מח עצם, הקריה הרפואית רמב"ם

9.01.2018 כנס רמב"ם , איידס - ארצות מפותחות לעזרת ארצות מתפתחות. פרופ' משנה קליני מרגלית לורבר, מנהלת היחידהלמחלות אוטואימוניות, הקריה הרפואית רמב"ם.

9.01.2018 כנס רמב"ם , פתיחת הכנס, פרופ' סקורצקי, סגן בכיר של מנהל הקריה הרפואית רמב"ם

9.01.2018 כנס רמב"ם , ד"ר לובה פרי - הנדסת רקמת שריר

 

 

12-22.12.2017

 תחרות בינלאומית ליזמות בני נוער, TEENTECH בהשתתפות בנות מכל בתי הספר בהם פועלת התכנית. .

 

24.10.2017philips

כנס פתיחת שנת הלימודים לרכזים ומורים למתמטיקה ומדעים. הכנס בחסות חברת פיליפס מת"מ.

 

 

09 06 1709.06.2017

מפגש סיכום שנה לתכנית "מובילות לטכניון". יס פלאנט, לב המפרץ,בשעה 10:00. 

בתכנית: 

10:15 - 10:00  התכנסות

10:30 - 10:15 ברכות

12:00 - 10:30 הקרנת הסרט "מאחורי המספרים" 

  הסרט מספר את סיפור קשייהן של נשים אפרו-אמריקאיות, בדרך אל ההכרה בגאוניותן. שלושתן עבדו בסוכנות החלל נאס"א

                                           בתקופה בה התרחש אחד המבצעים הגדולים: שיגורו לחלל של האסטרונאוט ג'ון גלן  ב - 20 בפברואר 1962 וההקפה הראשונה של כדור הארץ.

                                           הסיפור מביא לצופה את תהליך חציית גבולות המגדר והצבע בעבודתן של אותן נשים. 

 

 

madatek01.03.2017

כנס מדעי לתלמידות כיתות ז'.

 

tehnion27.02.2017

כנס מדעי לתלמידות כיתות י"ב.

 

tehnion26.02.2017

כנס מדעי לתלמידות כיתות י"א.

 

tehnion14.12.2016

 

 

מדברות הנדסה: מפגש ייחודי בין תלמידות 'מובילות לטכניון' לסטודנטיות בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון

14.12.2016 ניוזלטר הפקולטה להנדסת מכונות, גיליון ינואר 2017  31  http://cadlab.me.technion.ac.il/MEnewsletter/jan2017/headline-item-6.htm

 

tehnion03.11.2016

כנס פתיחת השנה השישית לתכנית  "מובילות לטכניון למדע ולתעשיה". (פרטים: לשונית "ארועים וחדשות" 03.11.2016)

 

tehnion01.07.2016

כנס סיום השנה החמישית לתכנית  "מובילות לטכניון למדע ולתעשיה" באולם צ'רצ'יל בטכניון. 

01.07.2016

 

tehnion10.2015

כנס פתיחת השנה החמישית לתכנית  "מובילות לטכניון למדע ולתעשיה". (פרטים: לשונית "ארועים וחדשות" 10.2015) 

 

 tehnion11.2013

תכנית  "מובילות לטכניון" למדעול תעשייה,  נפתחה בנובמבר 2013 בכנס חגיגי שהתקיים באולם צ'רצ'יל שבטכניון לציון  שנת הפעילות השלישית של התכנית.

בכנס בו השתתפו בין היתר מ"מ ראש העיר חדווה אלמוג, ראש מערכת החינוך, שירותים חברתיים וקהילה בעיריית חיפה מר פיני ווגמן, ונציגי הגופים השותפים לפרויקט בהם אנשי מחקר ומדע, הציגו תלמידות המשתתפות בתכנית, פרויקטים אקולוגיים בתחום המים וקיימו דיון בנושא קידום הנשים במדע. (לכתבה המליאה: ראה לשונית פרסומים/כתבות על התכנית)

11 2013 1