חדשות וארועים

HaifaTeenTech 2019

haifa teen tech 16-23.07.2019 התחרות הבינלאומית למדע וטכנולוגיה לגילאי 16-18

                  שימוש בטכנולוגיות למניעת תאונות ולהצלת חיים

בתחרות משתתפות קבוצות בנות  התכנית "מובילות למדע ולתעשייה",  מבתי הספר  עירוני א', עירוני ג', תיכון קריית חיים,, אליאנס, חוגים, ורעות.

גלו עוד...

מפגש מעורר מחשבה - מפגש ראשון למשתתפות Haifa Teen Tech חיפה טינטק יולי 2019

23.05.2019   מפגש מעורר מחשבה - מפגש ראשון למשתתפות בתכנית Haifa Teen Tech  יולי  2019, בבית בירם, אולם פבזנר, שד' אבא חושי 15, חיפה.

ראו ההזמנה לערב הנצחה לזכרה של שירה צור ז"ל, שנהרגה בפיגוע דריסה בארמון הנציב בירושלים 2017, לתלמידים ולהורים הכניסה חופשית.

גלו עוד...

סיום שנת תשע"ט - מובילות למדע ולתעשייה

13.06.2019 , יום חמישי , אולם הקולנוע בטכניון.  12:00 - 14:00

סיום שנת הפעילות של התכנית "מובילות למדע ולתעשייה", בהשתתפות כ - 450 תלמידות מ- 8 בתי ספר בעיר, המשתתות בתכנית..

התלמידות הציגו  סיכומי פעילותן בתכנית, נהנו ממופע סטנד אפ של הדר לוי אשר כלל תכנים ייחודיים ומקורייםהמותאמים לעולם התלמידות. 

 12 06 19

גלו עוד...

11.06.2019 ,דר. אסיה לויטה נפגשה עם נשיא הטכניון הנכנס, פרופ' אורי סיוון

 

דר. אסיה לויטה, יו"ר אגודת הידידים של התכנית "מובילות למדע ולתעשייה",  נפגשה עם נשיא  הטכניון הנכנס, פרופ' אורי סיוון מהפקולטה לפיזיקה.  לאחר שהציגה בפניו את התכנית, מינה הנשיא את פרופ' שדמון, גם היא מהפקולטה לפיזיקה, לתפקיד אשת הקשר של הטכניון עם התכנית. כמו כן, רפי נווה ממוסד נאמן , נרתם לעזור בגיבוש תכניות עדכניות.

פרופ' עדי קמחי , כלת פרס ישראל לחקר מדעי החיים לשנת תשע"ט.

07.05.2019 פרופ' עדי קמחי - כלת פרס ישראל בחקר מדעי החיים לשנת תשע"ט.

07.05.2019/ מסע הקסם המדעי/ מכון ויצמן למדע

מנימוקי ועדת הפרס: "פרופ' קמחי היא מחלוצי פענוח מנגנון המוות התאי המתוכנת ביונקים"

"נוסף על הישגיה של פרופ' קמחי במחקר, ציינו שופטי פרס ישראל 2019 גם את תרומתה "ארוכת השנים לטיפוח מדענים צעירים ונשים במדע". בעבר היא שימשה, בין היתר, יועצת הנשיא לקידום נשים במכון ויצמן למדע."

;https://heb.wis-wander.weizmann.ac.il

גלו עוד...

סדרת מפגשים בחברת התשמל 2019

הכרות עם משק החשמל בישראל.  

חברת החשמל מארחת את תלמידות כיתות י' מבתי הספר תיכון עירוני א' ותיכון חוגים, בסדרה בת 5 מפגשים העוסקת בהכרות עם משק החשמל בישראל.

גלו עוד...

2019 סדרת מפגשים בחברת אלביט

במשך שנת 2019 מקיימת חברת אלביט סדרה בת 5 מפגשים, בהם מתארחות הבנות בליווי של מהנדסות החברה.

:מטרת התכנית:

מטרת התוכנית:  חשיפת בנות לתפקידים אותן ממלאות מהנדסות בתעשייה ביטחונית והעצמה נשית כמו גם עידודן לבחור במקצועיות טכנולוגים.

גלו עוד...

ינואר - יוני 2019 סדנת "יום בחיי מהנדסת" בחברת אינטל.

תלמידות של התכנית "מובילות למדע ולתעשייה" מכיתה ט' של בית הספר תיכון קרית חיים משתתפות בסדנה בת 6 מפגשים  בחברת אינטל, שמטרתה לחשוף בנות לתפקידי נשים בהיי -טק ובתחומי מדעי המחשב ועידוד בחירתן של תלמידות במקצועות מדעיים וטכנולוגיים .  חברת אינטל מקיימת את הסדנה מדי שנה, לתלמידות כיתה ט'.

גלו עוד...

ינואר - יוני 2019 סדנת הדמיית לב וכלי דם בחברת פיליפס חיפה.

תלמידות של התכנית "מובילות למדע ולתעשייה" מכיתה י' של בתי הספר תיכון עירוני א', ותיכון עירוני ג', משתתפות בסדנה בת 6 מפגשים של  הדמיית לב וכלי דם בסריקית סי.טי, של חברת פיליפס, חיפה.  חברת פיליפס מקיימת את הסדנה מדי שנה, לתלמידות כיתה י' מבתי הספר השונים המשתתפים בתכנית.

גלו עוד...

17.12.2018 כנס העתיד לשוויון מגדרי

 דר. אסיה לויטה יו"ר אגודת הידידים של התכנית מובילות למדע ולתעשיה והגב' ענת שייר, מנהלת היחידה למצוינות של עירית חיפה, הוזמנו  להציג את תכנית "מובילות למדע ולתעשייה", בכנס העתיד לשוויון מגדרי, שיתקיים ביום ב, 17.12.2018 במלון דן פנורמה בתל – אביב. הכנס ביוזמת המועצה לקידום נשים במדע ובטכנולוגיה, אליו מוזמנים נציגי משרד המדע והטכנולוגיה, אנשי אקדמיה ונציגי המועצה לקידום נשים.

גלו עוד...

סדנת חנוכריסמס של פרויקט מהממ"ט

9 בדצמבר 2018 

פרויקט מהממ"ט מזמין תלמידות בכיתות ו'-ח' לחוות צעדים ראשונים ביצירה טכנולוגית ב-09.12 בין השעות 16-19, נערוך את סדנת חנוכריסמס במשרדי חברת ההיי - טק .Dell EMC Israel בחיפה.

גלו עוד...